Materiały do zajęć online i stacjonarnych - przydatne linki!
- Pani Monika
- 18 mar 2020
- 2 minut(y) czytania
Skąd brać materiały do zajęć, oprócz podręczników? Gdzie ich szukać w Internecie? Poniżej mała podpowiedź - zbiór linków i nazw aplikacji przydatnych przy tworzeniu lekcji.
1. https://the-talks.com

Na zajęciach warto używać materiałów autentycznych, które można znaleźć na wielu stronach, chociażby zagranicznych gazet anglojęzycznych. Ja polecam oprócz tego zajrzeć na The Talks. Znajdziecie tu wiele wywiadów ze znanymi osobami, które mogą posłużyć jako baza do zajęć konwersacyjnych i nie tylko.
Elllo to strona, gdzie znajdziecie mnóstwo gotowych listeningów z quizami.
3. TED.com
Tej strony nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Absolutny hit na zajęciach. A co najlepsze, można znaleźć nagrania z osobami o akcentach z różnych stron świata, na tematy ogólne, biznesowe, dla młodzieży i dorosłych.
Kolejna stronka z zadaniami ze słuchu. Link do poziomu Intermediate.
To strona z darmowymi materiałami z serii „reading practice” i gotowymi pytaniami do tekstu, jak i zadaniami ze słuchu. Np. http://dreamreader.net/lesson/the-eiffel-tower/
Szata graficzna tu nie powala, ale za to można znaleźć materiały na różne tematy, od zadań z uzupełnieniem tekstu, po filmiki z napisami.
Jeśli szukacie tekstów o historii monarchii, UK, tradycjach, jedzeniu to tu znajdziecie tego od groma. Strona poświęcona tematyce angielskiej.
8. Ang.pl
Niezastąpiona strona, jeśli szukacie zadań gramatycznych. Oprócz zadań uczniowie mają tu także wyjaśnioną teorię, więc może posłużyć zarówno jako materiał na lekcje, jak i do samodzielnej nauki w domu.
Tutaj znajdziecie gotowe lekcje, pogrupowane według tematyki, z zadaniami ze słuchu, czytania i pisania. Wybór tematyki jest spory, od tych podstawowych po cyber-bullying czy global warming.
10. Super Simple Songs To absolutny must have na zajęciach z najmłodszymi.
11. Aplikacje Z aplikacji wybrałam: Lyricstraining app - aplikacja z karaoke i uzupełnianiem tekstów popularnych piosenek. Świetna zabawa, szczególnie jeśli wiemy jakiej muzyki słuchają nasi uczniowie. :)
Oprócz tego podczas zajęć lubię wykorzystywać:
Kahoot - do quizów, np. w ramach sprawdzenia wiadomości z poprzednich zajęć. Dla mnie jest to swego rodzaju kartkówka, ale nie na ocenę, a w formie zabawy.
Generator kodów QR - przydatne, szczególnie przy zadaniach, gdzie rozwiązujemy jakieś zagadki, łączymy kawałki domina, itp.
Comments